Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

VÝPOČET POVINNÉHO RUČENÍ

VÝPOČET POVINNÉHO RUČENÍ

Povinné ručení je státem určené pojištění, které musí mít vyřízené každý řidič, který chce se se svým vozidlem jezdit po našich vozovkách. Svým provozem může ohrožovat své okolí a ostatní vozidla a právě pro případ, kdy by způsobil svým vozidlem škodu je povinné ručení.

Ceny povinného ručení se liší podle různých parametrů. Každá z pojišťoven má cenu povinného ručení jinou, podle toho jaké nabízí asistenční služby, jaké jsou limity povinného ručení a podle dalších detailů.

Výpočet povinného ručení se ale funguje podle jiných kritérií, které jsou u každého pojištěného vozidla jiné. V úvahu se bere objem motoru, rok výroby či výkon vozidla. Čím vyšší objem, tím vyšší povinné ručení. Kromě těchto faktorů záleží ale při výpočtu také na tom kde a jak je vozidlo provozováno. Pokud je majitel vozidla z okresu, který je u pojišťovny vedený jako málo rizikový, bude povinné ručení levnější. Dále záleží také na tom, jak starý je majitel vozidla, kolik nehod v minulosti způsobil a jaká je jeho bezeškodná doba. To je doba, během které nezpůsobil žádnou nehodu ani škodu svým vozidlem. Počítá se od poslední způsobené nehody.

Zkuste další článek, třeba NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ ONLINE, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - POVINNÉ RUČENÍ MOTOCYKL.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.