Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

POVINNÉ RUČENÍ SAZBY

sazby

Pojištění, které chrání řidiče v případě, že by provozem svého vozidla způsobil nějakou nehodu se nazývá povinné ručení. Toto pojištění je dané zákonem a musí si ho zřídit každý majitel vozidla, se kterým plánuje jezdit. Povinné ručení si dnes můžete zřídit několika způsoby. Buď na pobočce některé z pojišťoven nebo na České poště, dále také telefonicky nebo pomocí internetu. Sjednání povinného ručení online bývá většinou zvýhodněno, majitel vozidla má nárok na několika procentní slevu.

Pokud si plánujete zřídit povinné ručení je dobré se podívat, jaké sazby různé banky u svého povinného ručení pojišťovny nabízí, protože výsledná cena se může lišit i o několik tisíc.

Sazby povinných ručení si můžete najít na stránkách jednotlivých pojišťoven, nebo si je hromadně srovnat pomocí různých kalkulaček a srovnávačů. Ceny u každé pojišťovny se počítají podle různých parametrů. Základní parametry pro výpočet však bývají stejné. Jde hlavně o to, jaký je objem, staří a výkon vozidla. Dále také kde a jakým způsobem je vozidlo provozováno, například zda je využíváno k běžnému provozu nebo jako vozidlo do autoškoly.

Kritéria pro výpočet ceny se také týkají majitele vozidla – jeho věk, počet způsobených nehod či doby, během které nezpůsobil žádnou škodu provozem svého vozidla.

Podle toho spočítá pojišťovna cenu nabízeného povinného ručení. Majitel vozidla se většinou může rozhodnout mezi nižší a vyšší variantou. Varianty se liší většinou ve výši limitu pojištění, v asistenčních službách či doplňkových produktech. Vyšší varianta povinného ručení má sazby dražší, nižší varianta naopak. Snížit sazby si můžete několika způsoby, například tak, že budete platit pojištění ročně nebo si jej zřídíte online.

Zkuste další článek, třeba CENY POVINNÉHO RUČENÍ, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - POVINNÉ RUČENÍ POROVNÁNÍ.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.