Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

POVINNÉ RUČENÍ POROVNÁNÍ

POVINNÉ RUČENÍ POROVNÁNÍ

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění, které si musí zřídit každý majitel vozidla. Majitel vozidla se pojistí proti škodám, které by mohl způsobit provozem svého vozidla své okolí a ostatním účastníkům silničního provozu.

Toto pojištění je už dnes v nabídce spousty pojišťoven a jiných finančních institucí. Pojistit si můžete automobil, motocykl či jiné vozidlo. Cena povinného ručení se určuje především podle parametrů vozidla, déle potom podle věku a bydliště pojistníka a také podle splastnosti pojištění. Některé z pojišťoven dávají na povinné ručení slevu a to v případě, že si jej vyřídíte online.

Pokud děláte porovnání povinného ručení, určitě si projděte všechny informace o každém pojištění. Podle základních parametrů může sice pojištění na první pohled vypadat výhodně, ale je možné, že skrývá některé nevýhody. Můžou se tam lišit limity pojištění, nebo bude produkt nabízet nevýhodné asistenční služby. Některá pojištění jsou sice levná, ale nemůžete na ně uplatnit své předchozí bonusy a další výhody. U některých bank tyto bonusy mohou narůst až do výše 60ti procent. Taková sleva dokáže udělat velkou změnu v ceně vašeho pojištění.

Pokud plánujete zřídit si k povinnému ručení ještě havarijní pojištění, nebo některá z doplňkových pojištění, měli byste se také zamyslet, která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější kombinace. Některé ze společností nabízí totiž slevy v případě, že jste si už u nich v minulosti pojištění zřídili a tak vás v celkových propočtech může vyjít díky této kombinace povinné ručení nakonec levněji.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.