Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

POVINNÉ RUČENÍ MOTOCYKL

Povinné ručení je zákonem dané pojištění, které se vztahuje na vozidla, která mohou svým provozem způsobit škodu a právě proto, mezi tyto vozidla patří i motocykl. Riziko, že způsobíte motocyklem velkou škodu jsou ovšem v porovnání s jinými vozidla nízká a proto i sazby za povinné ručení pro motocykl nejsou příliš vysoké. Horní hranice tohoto pojištění je zhruba 2000 Kč a to u nejvýkonnější motocyklů.

Ceny povinného ručení se počítají podle podobných parametrů, jako u ostatních vozidel. Důležitý je objem motoru, výkon, rok výroby, způsob používání. Ohledně majitele to je potom rok narození a délka bezeškodního průběhu. Pokud majitel motocyklu nezpůsobil po dlouhou dobu žádnou škodu, má nárok získat bonus, což znamená slevu na toto pojištění.

Při opravdu dlouhém bezeškodním průběhu (několik let), může sleva narůst až do výše několika desítek procent.

Motocykl se od ostatních vozidel liší jedním důležitým faktem a to tím, že se využívá jen určitou část roku. V minulosti to fungovalo tak, že řidič motocyklu po sezoně sundal značky a musel informovat úřady o tom, že motocykl nepoužívá. Dnes už existují speciální pojistné produkty, které zbavují řidiče této nemilé povinnosti. Díky sezónnímu povinnému ručení si může řidič určit, ve kterém období bude svoje vozidlo využívat a podle toho se vypočítá cena. Nemusí tak platit celoroční pojištění, když jezdí jen v části roku.

Další příspěvek POVINNÉ RUČENÍ SAZBY ze stejné kategorie. Další informační článek - CENY POVINNÉHO RUČENÍ.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.