Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

POJIŠTĚNÍ VOZIDEL ONLINE

POJIŠTĚNÍ VOZIDEL ONLINE

Každé vozidlo musí být před vyjetím na vozovku pojištěno. Toto pojištění je uzákoněno a nazývá se povinné ručení. Povinné ručení je pojištění, proti škodám, které by mohl účastník provozu svým vozidlem způsobit.

Povinné ručení si dnes můžete vyřídit u každé pojišťovny, záleží jen na vás, které si vyberete. Každá z pojišťoven nabízí své výhody a tak je někdy obtížné spočítat si, které povinné ručení je nejvýhodnější. Cena povinného ručení se počítá jednak podle klasických faktorů, jako jsou parametry vozidlo, způsob provozu, věk a bydliště majitele vozidla. S touto cenou se ale dále pracuje, není konečná. Záleží také na takzvaných bonusy. Bonusy jsou udělovány pojišťovnami řidičům, kteří se svými vozidly po delší dobu nezpůsobili škodu. Čím déle má řidič bezeškodní průběh, tím větší bonusy získává. Tyto bonusy se potom převádí na slevy, které mohou dosáhnout i více než 50% z ceny. Díky těmto slevám se může cena povinného ručení snížit až na polovinu. Některé banky nabízející povinné ručení mají i další slevy, například za vyřízení pojištění online.

Povinné ručení ale není jediné pojištění vozidel, které si můžete zřídit online. Mezi další pojištění patří havarijní pojištění. To se liší od povinného ručení tak, že pojištění se vztahuje na škody, které jsou způsobeny na našem vozidla. Povinné ručení totiž hradí jen škody na cizím majetku, ty které způsobíme.

Havarijní pojištění si můžete vyřídit také u mnoha pojišťoven online, některé pojišťovny dokonce nabízí slevu v případě, že si zřídíte zároveň povinné ručení i havarijní pojištění.

Zkuste další článek, třeba KRÁTKODOBÉ POVINNÉ RUČENÍ, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - LEVNÉ POVINNÉ RUČENÍ ONLINE.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.