Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

NEZAPLACENÉ POVINNÉ RUČENÍ

NEZAPLACENÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pojištění, které hradí škody způsobené provozem vozidla se nazývá povinné ručení. Toto pojištění musí mít podle zákona každý účastník provozu, který může svým vozidlem ohrožovat své okolí a způsobit tak škodu.

Cena povinného ručení se počítá podle několika základních parametrů, které se týkají jednak vozidla a jednak vlastníka, který pojištění zřizuje. Cena se může lišit až o několik tisíc, záleží na tom, jaké vozidlo pojišťujeme a u jaké pojišťovny je povinné ručení zřízeno.

Pojištění se platí několika způsoby, buď měsíčně, čtvrtletně nebo ročně. Pokud přestanete vaše povinné ručení platit, máte 14ti denní lhůtu na to, abyste to nějak vyřešili. Můžete během té doby pojištění buď doplatit, nebo vozidlo odhlásit na příslušných úřadech. Pokud to neuděláte, stává se vaše vozidlo nepojištěným. Poté musíte začít platit příspěvky do garančního fondu, na kterých zaplatíte dohromady mnohem víc, než za povinné ručení. V případě, že je vaše vozidlo nepojištěné a způsobíte nehodu musíte hradit škodu vy a to i v případě, že platíte příspěvky do fondu.

Neplatit povinné ručení se v každém případě nevyplatí a je to riziko.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.