Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

NEJVÝHODNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ

Pokud chcete získat nejvýhodnější povinné ručení, budete si muset zjistit, co to vlastně to povinné ručení je a podle čeho se počítá jeho cena. Teprve pak můžete přemýšlet nad tím, jak cenu maximálně snížit.

Jednoduše řečeno, povinné ručení je pojištění, které musí mít podle zákona každý majitel vozidla, ještě předtím, než se svým vozidlem vyjede na vozovku. Toto pojištění je určeno k úhradě škod, které může majitel provozem svého vozidlo způsobit.

Cena pojištění není ale u každého vozidla stejné. Pojišťovny určují cenu podle rizikovosti a proto se výpočet povinného ručení dělá na základě několika faktorů. Mezi tyto faktory patří parametry vozidla – rok výroby, výkon a hlavně objem motoru. Čím větší objem, tím vyšší cena za povinné ručení. Kromě těchto faktorů se ale cena odvíjí také podle toho, jakým způsobem je automobil provozován (například taxislužba či autoškola) nebo jaké je místo bydliště majitele vozidla. Pojišťovny mají totiž více a méně rizikovější oblasti. Pokud ale chcete získat opravdu nejvýhodnější povinné ručení, budete si muset vybrat ze dvou možností, jak toho dosáhnout.

V případě, že si vyřizujete povinné ručení poprvé, bude pro vás vhodný způsob ten, že si vyberete možnost fixního pojištění. V tomto případě vám bude podle daných parametrů spočítána cena ručení. Ta už je neměnná a nedají se na ni uplatnit žádné slevy. Fixní povinné ručení bývá ale mnohem nižší, než klasická povinná ručení.

Pokud už jezdíte s automobilem či jiným vozidlem dlouho a nezavinili jste nehodu, bude pro vás lepší vsadit na slevy v podobě bonusů. Tyto slevy vám můžou snížit ceny až o více než polovinu. K tomu můžete získat ještě další slevy, například za vyřízení online. Cena vašeho povinného ručení pak bude mnohem nižší, než jaká byla na začátku.

Další příspěvek POJIŠTĚNÍ VOZIDEL ONLINE ze stejné kategorie. Další informační článek - KRÁTKODOBÉ POVINNÉ RUČENÍ.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.