Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

KRÁTKODOBÉ POVINNÉ RUČENÍ

KRÁTKODOBÉ POVINNÉ RUČENÍ

Ne každý využívá své vozidlo celoročně a je možné, že někdo jezdí jen sezónně. V tom případě je pro něj zbytečné, když musí platit povinné ručení na celý rok. Povinné ručení je pojištění, které si majitel vozidla vyřídí ještě předtím, než se svým vozidlem někam vyjede. Je to totiž pojištění proti škodám, které by mohl způsobit používání svého vozidla.

Krátkodobé povinné ručení je nejčastěji využíváno u pojištění motocyklů. Řidiči motorek totiž své stroje používají jen část roku. V minulosti to fungovalo tak, že v době, kdy nejezdili odevzdávali poznávací značky příslušným úřadům. Dnes již mohou využít krátkodobého povinného ručení. Toto povinné ručení si zaplatí jen na období, ve kterém chtějí jezdit a mimo sezonu nic neplatí. V té době ovšem nesmí vyjet na silnic a nesmí ho ani jinak provozovat.

Krátkodobé nebo také sezónní povinné ručení je speciální bankovní produkt, zapisují se do něj data počáteční a koncová. Tyto data určují období, ve kterých může majitel pojištěného vozidla se svým automobilem či motocyklem jezdit. Cena povinného ručení bývá většinou nižší, protože se vztahuje na kratší období. Počítá se podle několika faktorů – parametry vozidla (rok výroby, objem motoru, výkon), místo a způsob provozu a dále podle toho, jak starý je majitel vozidla a jak dlouho nezpůsobil žádnou nehodu.

Už jste přečetli článek LEVNÉ POVINNÉ RUČENÍ ONLINE, který má podobné zaměření? Další informační článek - VÝPOČET POVINNÉHO RUČENÍ.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.