Porovnáváme povinné ručení u těchto pojišťoven.

KALKULÁTOR POVINNÉHO RUČENÍ

Povinné ručení je uzákoněné pojištěné, které musí mít každý z účastníků provozu, pro své vozidlo. Vozidlo musí být pojištěno ještě před tím, že s ním jeho majitelem vyjede na silnic.

Toto pojištění chrání majitele vozidlo proti výdajům za škody, které by mohl způsobit provozem svého vozidla.

Cenu povinného ručení si můžete spočítat pomocí kalkulátoru povinného ručení. Do tohoto kalkulátoru se zadávají důležité údaje, které mají vliv na cenu. Mezi faktory, které cenu ovlivňují patří například objem motoru, rok výroby a výkon vozidla. Každá z pojišťoven těmto parametrům dává jinou sílu. Pro většinu pojišťoven je také důležité, jaké je bydliště a věk majitele, který bude vozidlo používat. Pojišťovny mají totiž určené lokace, které jsou pro ně méně rizikové a majitelé vozidel v těchto místech mají povinné ručení levnější.

Co je ale klíčová informace, která může ovlivnit výslednou cenu v kalkulátoru povinného ručení je takzvané bezškodní období. Je to doba, během které majitel pojištěného vozidla nezpůsobil žádnou nehodu. Čím delší tato doba je, tím vyšší může majitel vozidla získat bonusy. Tyto bonusy pak vytvoří slevu, která může snížit cenu povinného ručení až o 60%. Pokud majitel vozidla nemůže dokázat, že jeho bezeškodní období bylo tak dlouhé, může u některých pojišťoven převzít bonusy od svého rodinného příslušníka.

Už jste přečetli článek TRIGLAV POVINNÉ RUČENÍ, který má podobné zaměření? Další informační článek - ALIANZ POVINNÉ RUČENÍ.

Novinky

29.9.2011 - Sazby povinného ručení

Potřebujte levné povinné ručení se sjednáním po internetu? Podívejte se na povinné ručení sazby online, kde nejdete ceny povinného ručení. Pro přesné ceny zkuste bezplatně vyplnit formulář.